Rubriky
iOS iPhone Přechod na iPhone

Přechod z Androidu na iPhone – 1.díl – UI a ovládání systému

Na iPhone jsem přešel už před delší dobou. Není se s vámi podívám na to jaké to bylo a provedu Vás přechodem. Začneme uživatelským rozhraním a ovládáním systému.

Když iPhone probudíte, tak uvidíte zamknutou obrazovku. Na ní vidíte čas, stav sítě, úroven nabití baterie, oznámení a tapetu. Pokud je to iPhone s FaceID, tak uvidíte dole ikonu svítilny a fotoaparátu. Pokud jej chcete odemknout tak musíte táhnout prstem ze spodu.

Copyright Apple Support viz https://support.apple.com

Pokud máte iPhone s TouchID, tak zde nemáte tyto ikony. Pokud chcete použít svítilnu ze zamykací obrazovky musíte táhnout prtem ze spodu a vyjede oznamovací centrum, kde tyto věci můžete udělat.

Copyright https://medium.com/@xyzuno

Když iPhone odemknete tak uvidíte obrazovku, která vypadá takto:

Na ní vidíte ikony aplikací, složky, zástupce Siri Zkratek, widgety, čas, stav sítě, stav nabití baterie. Máte možnost otevřít Ovládací centrum, kde můžete zpínat svítilnu atd. Vypadá takhle:

Na některých ikonkách v ovládacím centru můžete podržením nebo přitlačením (pokud má iPhone 3D Touch) zobrazit další volby. Ukázka:

Ovládací centrum se otvírá: na iPhonech s Face ID táhnutím prstem dolů z pravého dolní rohu, a iPhonech s TouchID táhnutím prstem ze spodu na nahoru.

Oznámení:

obrazovku s oznámeními otevřete: na iPhonech s FaceID táhnutím prstem dolů z levého horního rohu. Na iPhonech s TouchID tahnutím prstem dolů z vršku.

Oproti Androidu zde nemáte zpět jako tlačítko na rohu obrazovky nebo hardwarové pod obrazovkou, ale tlačítko zpět se nachází někde v rozhraní aplikace. Pokud Vás aplikace odkázala do jiné aplikace, tak pro návrat do předchozí aplikace uvidíte nahoře tlačítko.

Pokračování příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *